Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 3

Wczoraj 24

W tym tygodniu 3

W tym miesiącu 653

Razem 30256

Currently are 11 guests and no members online

Zobacz także
poniedziałek, 20 sierpień 2018

Kolejny raz graliśmy z WOŚP

W niedzielę, 14 stycznia br. Druhowie z Sienna przyłączyli się już kolejny raz do "zagrania" w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Fundacja Jurka Owsiaka ogłosiła 26. Finał, podczas którego zbierane były pieniądze dla nowo narodzonych dzieci.

Okazji do tego, by pomagać innym Druhowie z Sienna nie zwykli marnować. Czwórka naszych reprezentantów postanowiła, że weźmie udział w zbiórce i przyłączy się do rzeszy wolontariuszy na całym świecie, którzy na ten dzień czekają cały rok.
Mimo że na dworze aura nie sprzyjała, nie było powodów, by się martwić. Zaopatrzeni w ciepłe ubrania, a na wierzch założone mundury koszarowe, które przykuwały uwagę przechodniów spowodowały, że nie tylko było ciepło z fizycznego punktu widzenia, ale przede wszystkim gdzieś głęboko w sercu. Wszystko dlatego, że w świadomości zbierających był jasno określony cel, a działanie wszystkich wolontariuszy odbywało się w jednym kierunku - pomóc osobom, które potrzebują wsparcia w trudnych początkach swojego życia.
Dobrze jest mieć wokół siebie ludzi, którzy bezinteresownie dają wiele od siebie, poświęcają swój wolny czas innym i angażują się w wielką sprawę, z której my Polacy jesteśmy dumni. To nasz skarb, który powinniśmy pielęgnować. Bo jak wyposażone byłyby polskie szpitale i czym leczeni byliby ludzie, gdyby nie powstanie ćwierć wieku temu projektu, w który teraz angażują się pokolenia Polaków?