Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 25

W tym tygodniu 148

W tym miesiącu 400

Razem 23636

Currently are 24 guests and no members online

Zobacz także
niedziela, 18 luty 2018

Czterech druhów odbyło szkolenie z ratownictwa technicznego

W piątek, 27. października br. rozpoczęło się szkolenie w zakresie ratownictwa technicznego dla druhów OSP z powiatu wągrowieckiego. W szkoleniu tym udział wzięło także czterech przedstawicieli naszej straży.

Dwie druhny i dwóch druhów z OSP w Siennie przystąpili do szkolenia podzielonego na dwie zasadnicze części: teoretyczną i praktyczną. Każda musiała zostać zaliczona, aby uzyskać pozytywny wynik z całości szkolenia.
Podczas dwóch weekendów druhowie zapoznali się ze sprzętem wykorzystywanym do ratownictwa technicznego przez jednostki OSP i PSP. Rozpieracz ramieniowy, nożyce hydrauliczne, rozpieracze kolumnowe to tylko niektóre urządzenia, z którymi w wymiarze teoretycznym zapoznali się i wykorzystywali w praktyce uczestnicy szkolenia.
Prowadzący szkolenie szczególną uwagę przykładali do aspektów technicznych, a dokładniej mówiąc, aby możliwie najskuteczniej wykorzystywać te urządzenia, ale także na bezpieczeństwo nie tylko poszkodowanych, ale przede wszystkim ratowników, bowiem użytkowanie tego sprzętu musi uwzględniać przepisy BHP.
Dzięki temu szkoleniu druhowie z naszej straży uzyskali kolejne kwalifikacje. Jednocześnie daje to możliwość do uzyskania kolejnych w bliższej bądź dalszej przyszłości.