Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 25

W tym tygodniu 148

W tym miesiącu 400

Razem 23636

Currently are 18 guests and no members online

Zobacz także
niedziela, 18 luty 2018

Pogadanka z uczniami Szkoły Podstawowej w Siennie

W środę, 25. października br. Druhny Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie w porozumieniu z gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej w Siennie zorganizowały pogadankę dla uczniów tej szkoły z klas 0-3.

Uczniowie najmłodszych klas sienneńskiej szkoły tłumnie przybywają na spotkanie ze strażakami z pobliskiej jednostki. W tym roku dzieciaków ugościły nasze Druhny: Patrycja Kantorska, Magdalena Lewandowska i Katarzyna Sommerfeld. Uczniowie zostali poinformowani o sprzęcie, który jest na wyposażeniu naszej straży.
Dowiedzieli się jak dbać o środowisko i co zrobić, gdy zauważoną pożar bądź inne niebezpieczne zdarzenie. Jednym chórem odpowiadały na pytania dotyczące numerów alarmowych.
Na zadane pytania dzieciaki odpowiadały celująco, natomiast na pytania uczniów, Druhny musiały się chwilkę zastanowić, gdyż wnikliwość i ciekawość najmłodszych nie ma granic, a ich celem było uzyskanie satysfakcjonujących odpowiedzi. Ostatecznie, Druhny także sprostały zadaniu.
To już kolejne spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Siennie. Te cykliczne spotkania budują pozytywne relacje w małym środowisku, więc już zapowiadamy kolejne, najbliższe być może już na wiosnę przyszłego roku.