Zaplanowane terminy

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 6

Wczoraj 25

W tym tygodniu 148

W tym miesiącu 400

Razem 23636

Currently are 17 guests and no members online

Zobacz także
niedziela, 18 luty 2018

Druhowie z MDP na zajęciach z samoobrony

W środę, 20. września br. druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Siennie uczestniczyli w zajęciach z samoobrony. Zajęcia zostały zorganizowane w świetlicy wiejskiej przy remizie naszej OSP.

Tematyka zajęć związana z samoobroną cieszyła się dużym zainteresowaniem najmłodszych druhów. Świadczy o tym głównie mnogość pytań zadawanych podczas szkolenia jak i dopytywanie o każdy szczegół zastosowanych chwytów.
Udzielający instruktażu starszy kolega druhów, były członek MDP Mateusz Kantorski, cierpliwie i z zaangażowaniem tłumaczył każdy ruch jaki powinien być wykonywany przy bronieniu się przed napastnikiem.
Oczywistym jest, że aby skutecznie się bronić należy ćwiczyć ustawienie ciała i wykonywanie pewnych ruchów, tak, aby były one wykonywane w sposób naturalny, stąd też kontynuacja tego typu szkoleń w najbliższej przyszłości. O zainteresowanie nie musimy się martwić.