niedziela, 28 kwiecień 2024

Pożar budynku w Łaziskach

W pierwszy dzień wiosny, w godzinach wczesnoporannych do SKKP w Wągrowcu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Łaziska. Na miejsce skierowano sześć zastępów straży pożarnej.

Po dojeździe na miejsce JOP okazało się, że pożarem objęta była część dachu budynku jednorodzinnego parterowego z poddaszem, który nie był zamieszkany. W budynku w chwili przyjazdu zastępów straży pożarnej nikt nie przebywał.
Działania straży pożarnej polegały na podaniu trzech prądów wody na palący się budynek w celu jego ugaszenia. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania. Oddymiono budynek oraz sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia - zagrożenia nie potwierdzono.
W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Z pożarem walczyły zastępy z JRG Wągrowiec, OSP Wągrowiec, OSP Ochodza oraz OSP Sienno. Na miejscu obecna była także Policja oraz Pogotowie Energetyczne.