poniedziałek, 29 kwiecień 2024

Udział w festynie i... prezent dla strażaków

W sobotę, 1 lipca br. jak co roku o tej porze udaliśmy się do pobliskiego Przysieczyna na organizowany Festyn charytatywny. Na uczestników festynu czekała piękna pogoda, a na nas, strażaków, duża niespodzianka od organizatorów.

Jak zwykle przy tego typu imprezach dotarliśmy na teren festynu o umówionej godzinie. Tam czekały już na nas dzieciaki, które mogły poznać sprzęt wykorzystywany przez straż pożarną, mogły założyć hełm i mundur i mogły również zapoznać się z wnętrzem strażackiego wozu. Krótko mówiąc, choćby na moment, mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy.
Podczas trwania festynu prowadzący imprezę sołtys wsi Przysieczyn zaprosił dwie jednostki OSP, które uczestniczyły w imprezie i wręczył im... torby medyczne. Zaskoczenie było duże, bo okoliczności i przebieg imprezy nie wskazywał, że strażacy mogą cokolwiek otrzymać, a już w ogóle tak potrzebny w działaniach ratowniczych sprzęt.
Oby torba ta była wykorzystywana wyłącznie na ćwiczeniach, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że sprzęt ten jest najbardziej potrzebny wtedy, kiedy dzieje się jakieś nieszczęście.
Za dotychczasową współpracę i za prezent serdecznie dziękujemy.