sobota, 20 kwiecień 2024

Rok 2019 podsumowany

W sobotę, 1 lutego 2019 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2019 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennie. Był to rok bardzo udany dla naszej OSP.  Pozytywnie patrzymy także na rok bieżący.

Na zebranie przybyli członkowie zwyczajni OSP w Siennie, a także druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, która ubiegły rok zaliczą do bardzo udanych, zresztą podobnie jak Drużyna Kobieca. Obie drużyny podczas zeszłorocznych zawodów święciły podwójne zwycięstwa.
Na zebranie przybyli zaproszeni goście w osobach: Łukasz Wiatrowski - Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu, Radosław Sierpowski - Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Wągrowcu, Zenon Urbański - Prezes Honorowy Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Wągrowcu, Przemysław Majchrzak - Wójt Gminy Wągrowiec, Tomasz Radecki - Radny Gminy Wągrowiec oraz sołtysi okolicznych wsi: Krystyna Rebajn - Czekanowo, Mariusz Mycka - Przysieczyn, Radosław Ewertowski - Długa Wieś i Sieńsko, Krzysztof Majer - Sienno.
Zebranie otworzył Marian Wieścicki - Prezes OSP w Siennie, który powitał wszystkich obecnych. Następnie po dokonaniu wyboru osób funkcyjnych zebrania, podsumowano rok 2019 w zakresie działalności i finansowym. Walne Zebranie członków OSP udzieliło na kolejny rok absolutorium zarządowi OSP. Następnie przedstawiono plan działalności oraz plan finansowy na rok bieżący.
W trakcie zebrania poruszone zostały kwestie związane z bezpieczeństwem mieszkańców okolicznych wsi, między innymi stanu hydrantów oraz zabezpieczenia wodnego na wypadek pożaru.
Podczas zebrania przekazany został sprzęt w postaci przyłbicy i nogawic, który będziemy wykorzystywać do usuwania skutków zjawisk atmosferycznych. Wręczone zostały także dla zaproszonych gości kalendarze na rok 2020 przez Druhny naszej straży.
Za rok 2019 wszystkim Druhnom i Druhom związanym z OSP w Siennie należą się wielkie podziękowania. Wykonaliśmy dużo pracy, by być w tym miejscu, w którym jesteśmy. Mamy jednocześnie świadomość, że dużo pracy przed nami, a to największa motywacja do podejmowania kolejnych wyzwań.