środa, 24 kwiecień 2024

Dumni z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Jednym z najważniejszych aspektów funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych jest wychowanie młodzieży. Straż w Siennie ma ku temu wielkie możliwości, bowiem już od kilku lat działa reaktywowana Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Od 2014 roku doczekała się kilkanaścioro osób, które dołączyły do strażackiej rodziny i dalej się rozwijają.

W ostatnim czasie MDP przy OSP Sienno spotykała się cyklicznie, by ćwiczyć, integrować się i bawić. Bo wiadomym jest, że nauka przez zabawę jest bardzo efektywna.
Jedną z form aktywności były treningi sprawnościowe oraz warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Młodzież miała możliwość spotkania się na paintballu w dniu 23 listopada br. jako podziękowanie od opiekuna MDP za wygraną w tegorocznych zawodach sportowo-pożarniczych na poziomie powiatowym. Oprócz aktywności fizycznej, ważny był aspekt integracyjny i te dwa cele z pewnością udało się zrealizować. Jak zapewniają członkowie MDP: Mimo zimnej pogody i sporego wiatru zabawa była świetna. Mimo zmarzniętych rąk i nosów, każdy miał uśmiech na twarzy, dopóki nie „dostał kulką".
W ostatnią sobotę, 21 grudnia br. zorganizowany został wypad na kręgielnie oraz pizza dla wszystkich  członków MDP. Rywalizacja nie była zacięta, ponieważ motywem przewodnim była zabawa.
Jesteśmy dumni z posiadania tak wspaniałej młodzieży w naszych szeregach. Życzymy równie wysokiego poziomu zaangażowania i radości w zbliżającym się roku.