piątek, 19 kwiecień 2024

Dzień Dziecka w Siennie za nami

W piękne piątkowe popołudnie tuż obok naszej strażnicy, na placu Szkoły Podstawowej w Siennie odbył się festyn dla dzieci z okazji ich święta. Nie zabrakło także druhen i druhów z naszej OSP.

Dmuchańce, kiełbaski z grilla, wypieki własnej roboty, lody i popcorn to tylko niektóre atrakcje dla najmłodszych. Przy tym muzyka, którą lubią dzieci powodowała, że uśmiech na ich twarzach gościł przez całą imprezę. Tegoroczne obchody Dnia Dziecka organizowane były przez sołectwa z Sienna, Czekanowa, Łęgowa i Przysieczyna. Dzięki temu przybyła liczniejsza niż w latach ubiegłych grupa najmłodszych wraz ze swoimi rodzicami.
Jak zawsze przy tego typu festynach nie mogło zabraknąć strażaków-ochotników z Sienna. Druhowie zafundowali lanie wody, której nie było końca, a dla ochłody rozstawiona została kurtyna wodna, dzięki której można było się schłodzić albo zmoczyć do suchej nitki. Amatorów tego "sportu" nie brakowało...
Na głowę można było założyć strażacki czerwony hełm, a syrena ręczna służyła zabawie "kto potrafi głośniej...?" Działo się.