wtorek, 16 kwiecień 2024

Niespodzianka od młodych druhów

Początek czerwca to czas ściśle związany z dziećmi, gdyż jak każdy wie, że pierwszy dzień tego miesiąca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z reguły to dorośli dają dzieciom upominki, tym razem było odwrotnie.

Najmłodsi druhowie naszej straży, wchodzący w skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, w ramach niespodzianki zrobili rzecz godną największej uwagi i docenienia. Wykazali się kreatywnością i pomysłowością, której my, dorośli powinniśmy się od nich uczyć.
Wpadli na pomysł, aby przygotować wyposażenie toru jakie wykorzystywane jest podczas zawodów sportowo-pożarniczych. Ich myślą przewodnią było podziękowanie opiekunce MDP przy naszej OSP, druhnie Patrycji Kantorskiej, która poświęca im wolny czas kilka razy w tygodniu, by przygotować najmłodszych do zmagań sportowych podczas zawodów.
Jednocześnie w ten sposób pomogli także sobie, bo przygotowując elementy toru będą mogli ćwiczyć w komfortowych warunkach, na sprzęcie, który ściśle określa regulamin zawodów. Część elementów toru została stworzona od podstaw, a pozostała część, która była wykonana wcześniej została pomalowana w taki sposób, że wszystko tworzy jednolitą całość i pięknie się prezentuje.

Młodzi druhowie, adepci pożarnictwa,
Wykazaliście się niezwykłą pomysłowością, ale też konsekwencją w działaniu.
Pokazaliście umiejętność współpracy i zaangażowania, która jest niezwykle ważna w dorosłym życiu.
Postawiliście sobie cel i dążyliście do jego osiągnięcia wspólnie - to dobrze rokuje.
Dziękując, życzymy Wam, my starsi koledzy i koleżanki, dalszej pomysłowości i wytrwałości w tym, co robicie.

Waszym postępowaniem wyczerpaliście definicję kreatywności, którą Ken Robinson opisuje w ten sposób:
"Kreatywność jest wyjściem poza wyobraźnię, bo wymaga, żeby daną rzecz rzeczywiście wykonywać, a nie tylko myśleć o niej."