wtorek, 16 kwiecień 2024

Nasze "Złotka" na Zawodach Wojewódzkich

15 września br. na stadionie miejskim w Wągrowcu odbyły się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Wśród drużyn, które zakwalifikowały się do zawodów znalazła się także drużyna pożarnicza z Sienna w kat. C, a więc popularne "Złotka".

Sam udział w zawodach miał znaczenie historyczne, bowiem drużyna z Sienna w tej kategorii po raz pierwszy reprezentowała powiat wągrowiecki.
Przygotowania do zawodów nie obyły się bez problemów. Początkowo dotyczyło to względów formalnych, później związane były z odniesieniem przez jedną z zawodniczek kontuzji w ostatnim tygodniu przygotowań, ale ostatecznie udało się zrealizować postawiony cel, czyli pojawić się na linii startu.
Nasze "złotka" stanęły na wysokości zadania. Rywalizowały na miarę swoich możliwości z pełnym zaangażowaniem i oddaniem, godnie reprezentując nie tylko Jednostkę z Sienna, ale także cały powiat wągrowiecki w kategorii C - kobiety.
Właśnie w tej kategorii zwycięską drużyną została OSP Kalinowa z powiatu tureckiego, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Dobrów z powiatu kolskiego, a trzecie z OSP Ludwinów reprezentujące powiat jarociński.
W koronnej kategorii A, w której startują mężczyźni zwycięstwo zapewnili sobie druhowie z OSP Janiszew z powiatu tureckiego, drugie z OSP Ludwinów z powiatu jarocińskiego, a na najniższym stopniu podium stanęli druhowie z OSP Lisewo reprezentujący powiat wrzesiński.